Kod MKOl |
RSA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010 Singapur | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
62 w 13 dyscyplinach | |||||
|
Republikę Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze reprezentowało 62 sportowców w 13 dyscyplinach.
Skład kadry[edytuj | edytuj kod]
Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]
- Ryan Patterson - 33 miejsce
- Claudia Cummins - 27 miejsce
Gimnastyka rytmiczna[edytuj | edytuj kod]
- Aimee Van Rooyen - 14 miejsce w kwalifikacjach
Gimnastyka na trampolinie[edytuj | edytuj kod]
- Reinhard Huisamen - 12 miejsce w kwalifikacjach
- Iolanthea Louw - 11 miejsce w kwalifikacjach
Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
Drużyna dziewcząt: 6 miejsce
- Phumelela Mbande
- Sinethemba Zungu
- Toni-Leigh van Niekerk
- Kirsty Ann Gibbings
- Keisha Arnolds
- Charne van Biljon
- Jenna-Leigh du Preez
- Bronwyn Kretzmann
- Tiffany Jones
- Sarah Ive
- Jacinta Jubb
- Stephanie Baxter
- Hlubikazi Sipamla
- Quanita Bobbs
- Elan-Margo van Vught
- Zimisele Shange
Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
- Samantha McIntosh - 4 miejsce
Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
- Luke Stowman
- slalom - 14 miejsce
- sprint - 18 miejsce
- Kerry Segal
- slalom - 20 miejsce
- sprint - 11 miejsce
Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
Koszykówka[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
Drużyna chłopców: 19. miejsce
Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
Chłopcy:
- Siphelo Ngqabaza - bieg na 200 m - 17 miejsce w kwalifikacjach; nie wystąpił w finale
- Ruan Greyling - bieg na 400 m srebrny medal
- Schalk Burger - bieg na 400 m przez płotki - 7 miejsce w finale
- Frans Schutte
- Jacques Du Plessis - rzut dyskiem złoty medal
- Dylan Jacobs - rzut oszczepem - 4 miejsce w finale
- Stiaan Minnie - rzut młotem - 14 miejsce w finale
- Rudolph Pienaar - skok w dal brązowy medal
- Migael Celliers - skok o tyczce - 9 miejsce w finale
Dziewczęta:
- Izelle Neuhoff - bieg na 400 m - 8 miejsce w finale
- Thato Makhafola - bieg na 1000 m - 8 miejsce w finale
- Kayla Gilbert - bieg na 100 m przez płotki - 10 miejsce w finale
- Simone Meyer - rzut dyskiem - 4 miejsce w finale
- Maryke Brits - skok w dal - 8 miejsce w finale
- Valentina Da Rocha - trójskok - nie wystartowała w kwalifikacjach
Pływanie[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
Chłopcy:
- Pierre Keune
- 100 m st. dowolnym - 32 miejsce w kwalifikacjach
- Chad le Clos
- Murray McDougall
- 100 m st. grzbietowym - 5 miejsce w finale
- 50 m st. motylkowym - 7 miejsce w finale
- Dylan Bosch
Sztafeta chłopców:
Dziewczęta:
- Kyla Ferreira
- 100 m st. dowolnym - 27 miejsce w kwalifikacjach
- 200 m st. dowolnym - 34 miejsce w kwalifikacjach
- Natasha de Vos
- 400 m st. dowolnym - 21 miejsce w kwalifikacjach
- 200 m st. grzbietowym - 16 miejsce w kwalifikacjach
- Oneida Cooper
- 100 m st. grzbietowym - 21 miejsce w kwalifikacjach
- 200 m. st. zmiennym - 19 miejsce w kwalifikacjach
- Taryn Mackenzie
- 50 m st. klasycznym - 12 miejsce w półfinale
- 100 m st. klasycznym - 16 miejsce w półfinale
- 200 m st. klasycznym - 13 miejsce w kwalifikacjach
Sztafeta dziewcząt:
- 4x100 m dowolnym - 9 miejsce w kwalifikacjach
- 4x100 m zmiennym - 6 miejsce w finale
Zespoły mieszane:
- 4x100 m dowolnym - 13 miejsce w kwalifikacjach
- 4x100 m zmiennym - 9 miejsce w kwalifikacjach
Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
- Phello John Ramela - kategoria do 56 kg - 10 miejsce w finale
Szermierka[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
- Wanda Matshaya - 11 miejsce
Triathlon[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
- Wian Sullwald - 8 miejsce w finale
Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też:
- Pary: 12 miejsce
Zapasy[edytuj | edytuj kod]
- Zobacz też: