Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Termin |
21 lipca 2019 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip |
18 | ||
Liczba sportowców |
76 | ||
Złoty medal | |||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i finał miały miejsce 21 lipca.
Sztafeta australijska w składzie: Bronte Campbell, Brianna Throssell, Emma McKeon i Cate Campbell zdobyła złoty medal i pobiła rekord mistrzostw, uzyskawszy czas 3:30,21. Srebro wywalczyły Amerykanki, ustanawiając nowy rekord obu Ameryk (3:31,02). Na trzecim miejscu uplasowały się reprezentantki Kanady, które czasem 3:31,78 poprawiły rekord swojego kraju.
Rekordy[edytuj | edytuj kod]
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Australia | 3:30,05 | Gold Coast | 5 kwietnia 2018 |
Rekord mistrzostw świata | Australia | 3:31,48 | Kazań | 2 sierpnia 2015 |
Rekord świata juniorek | Kanada | 3:36,19 | Indianapolis | 27 sierpnia 2017 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Reprezentacja | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
21 lipca | finał | Australia Bronte Campbell (52,85) Brianna Throssell (53,34) Emma McKeon (52,57) Cate Campbell (51,45) |
3:30,21 |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Eliminacje[edytuj | edytuj kod]
Eliminacje rozpoczęły się o 12:21[1].
Finał[edytuj | edytuj kod]
Finał rozpoczął się o 21:33 czasu lokalnego[2].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodniczki | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
4 | Australia | Bronte Campbell (52,85) Brianna Throssell (53,34) Emma McKeon (52,57) Cate Campbell (51,45) |
3:30,21 | ||
6 | Stany Zjednoczone | Mallory Comerford (52,98) Abbey Weitzeil (52,66) Kelsi Dahlia (53,46) Simone Manuel (51,92) |
3:31,02 | ||
5 | Kanada | Kayla Sanchez (53,72) Taylor Ruck (52,19) Penny Oleksiak (52,69) Margaret MacNeil (53,18) |
3:31,78 | ||
4. | 7 | Holandia | Kim Busch (55,23) Ranomi Kromowidjojo (52,92) Kira Toussaint (54,76) Femke Heemskerk (52,41) |
3:35,32 | |
5. | 1 | Chiny | Yang Junxuan (53,68) Zhu Menghui (53,39) Wu Qingfeng (54,26) Wang Jingzhuo (54,50) |
3:35,83 | |
6. | 3 | Szwecja | Sarah Sjöström (52,23) Michelle Coleman (53,88) Louise Hansson (54,33) Sophie Hansson (55,89) |
3:36,33 | |
7. | 2 | Japonia | Tomomi Aoki (54,62) Aya Sato (53,91) Rio Shirai (54,23) Rika Omoto (54,03) |
3:36,79 | |
8. | 8 | Niemcy | Jessica Steiger (54,59) Julia Mrozinski (55,02) Reva Foos (54,72) Annika Bruhn (54,74) |
3:39,07 |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)]. (ang.).